9.05.

Dziewiątego maja odbyło się spotkanie klubu miłośników Japonii „ Nippon"

Senpai Anu przygotowała grupie bogate materiały dotyczące historii kary śmierci, którą Japonia przejęła pod wpływem kultury prawnej Chin.

Współcześnie „kraj kwitnącej wiśni” utrzymał karę śmierci w mocy z wyjątkiem krótkich przerw w latach 1989 - 1993 oraz 2010 – 2012.

28.02

28 lutego na spotkaniu klubu NIPPON jak zawsze rozmowa toczyła się na tematy związane z mangą i animą. Punktem kluczowym spotkania był rysunek. Klubowicze wymieniali się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami w rysowaniu.

24.01.2015

24 stycznia odbyło się kolejne ze spotkań klubowiczów „Nippon” – entuzjastów japońskiej kultury, magii i anime. Tematem przewodnim był ciekawie przedstawiony horoskop oraz alfabet japoński. Senpai Anu z humorem przeprowadziła z uczestnikami ćwiczenia pisowni po japońsku. Po przetasowaniu napisanych tekstów, każdy przy pomocy ściągi próbował rozczytać znaczenie tekstu, które kończyły się salwami śmiechu.Horoskop japoński również okazał się dla każdego ciekawostką. Po krótkim referacie każdy sprawdzał swoją numerologię, wyliczając ją ze swojej daty urodzin. Spotkanie przebiegało z humorem przeplatanym dyskusjami przy aromatycznej herbacie i …unoszącym się zapachu kadzidełek.

7 i 27.06

W dniach 7 i 27 czerwca 2014 r. odbyły się spotkania klubu Nippon. Gościliśmy ostatnio czterech nowych senpai. Każda osoba wstępująca do klubu zwiększa swoje szanse wymiany doświadczenia z innymi klubowiczami oraz ułatwia zdobycie mange, anime i fanzinów.
Każde nasze spotkanie to żywe, kreatywne dyskusje o postaciach i nowych filmach.

10.05

Chcesz poznać nietuzinkowych ludzi? A może po prostu chcesz się czegoś dowiedzieć o Japonii? Jeśli tak, to wiedz, że jesteś mile widziany w szeregach klubu „Nippon”. W trakcie panelu pijemy herbatę i rozmawiamy na tematy związane z kulturą Japonii – wszystko w miłej luźnej atmosferze.
Nasze drugie spotkanie odbyło się 10 maja, tematem przewodnim było stworzenie logo klubu. Każdy uczestnik wykonał swój „projekt”, który ocenimy i nagrodzimy na najbliższym spotkaniu. Do naszej Krainy Anime i Mange przyjęliśmy trzech nowych otaku (fanów).

29.03

Drugie spotkanie klubu Nippon odbyło się 29 marca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP.
Tematem przewodnim spotkania było stworzenie logo klubu. Pomysłów nie brakowało, powstał szkic, nad którym będziemy nadal pracować. Na spotkaniu klubowicze pochwalili się swoimi pracami, przynieśli również pozycję ze swoich biblioteczek domowych dotyczące mangi.

6.02.2014

6 lutego w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie klubu miłośników- Japonii, mangi i anime - NIPPON. Przy słodkim poczęstunku, herbacie i w cudownej atmosferze konwersacja nie była czymś trudnym, a wręcz przeciwnie zaowocowała świetną zabawą i wniosła dużo pozytywnej energii. Spotkania klubu odbywać się będą raz w miesiącu, na których będziemy rozwijać swoją wiedzę na tematy związane z kulturą i zwyczajami Japonii. Osoby zainteresowane tematyką spotkań zapraszamy do biblioteki.