Bibliografia Regionalna Powiatu Lidzbarskiego

Kliknij na poniższy link do bazy bibliografii:

http://www.wbp.olsztyn.pl/cgi-bin/brwm/makwww?BM=35

 

Wszystkie osoby poszukujące informacji o Lidzbarku Warmińskim i powiecie lidzbarskim zapraszamy do skorzystania z zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku Warmińskim. Aby umożliwić Państwu wyszukiwanie informacji na ten temat udostępniamy Bibliografię Regionalną Powiatu Lidzbarskiego.

 

CO ZAWIERA?

Ta internetowa baza danych zawiera opisy z artykułów prasowych, zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich oraz zagranicznych, a także opisy książek i ich fragmentów oraz dokumentów elektronicznych i kartografii.

Bibliografia regionu lidzbarskiego stanowi element „Bibliografii Warmii i Mazur”, a tym samym jest ogniwem bibliografii narodowej. Od 2007 r. rejestrowana jest jako samodzielna baza. Wcześniejsze opisy na temat Lidzbarka Warmińskiego i powiatu znajdą Państwo w elektronicznych „Bibliografiach Warmii i Mazur” (http://www.wbp.olsztyn.pl/katalog/) oraz bibliografiach drukowanych za lata 1945-1998.

 

Charakterystyka bibliografii:

·  zasięg terytorialny: miasto Lidzbark Warmiński i powiat lidzbarski

·  zasięg chronologiczny: od czasów najdawniejszych po współczesne wydarzenia bieżące

·   zasięg tematyczny: wszystkie dziedziny życia

 

 

 

 JAK SZUKAĆ?

Bibliografia zawiera opisy wyselekcjonowane z dokumentów piśmienniczych i elektronicznych ze względu na ich wartość informacyjną. Przeglądanie i wyszukiwanie informacji umożliwia dziewięć indeksów, w tym: autorski, tytułowy i hasło przedmiotowe.

Przykład:

Jeśli szukamy informacji np. o Termach Warmińskich, należy w indeks  hasło przedmiotowe wpisać słowo „termy”, a baza wyświetli wszystkie zbibliografowane  materiały na ten temat.

 

 

 KTO JĄ TWORZY?

Bibliografia Regionalna Powiatu Lidzbarskiego tworzona jest przez 22 biblioteki powiatowe i gminne województwa warmińsko-mazurskiego oraz Wojewódzką  Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Wkład Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku Warmińskim opracowywany jest przez dział Czytelni Multimedialnej. Czasopisma regionalne opracowywane przez placówkę w Lidzbarku Warmińskim dostępne są bezpośrednio w bibliotece. Należą do nich:

·        „Extra Lidzbark” - od 2011 r.

·        „Gazeta Lidzbarska” - od 2003 r.

·        „Gazeta Warmińska” - z lat 1993-2005

·        „Głos Lidzbarski” - z 1956 r.

·        „Goniec Ornecki” - z 2005 r. (nr 35, 36), z 2006 r. (nr 40-41, 42-43, 46-47, 48-49) i z 2007 r. (nr 50-51, 52-53)

·        „Kurier Lidzbarski” - z lat 1990-2005

 Bibliografia

 

 

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: Anna Kujawa-Rodziewicz, Teresa Fedus

  •    tel. (89) 767-30-25 wew. 203